Výrobci podlah

MILOVANÁ PRÁCE NA CELÝ ŽIVOT - příběh truhláře ze Švédska

"Dřevo, které se prodává v obchodech, je drahé, a tak lidé hledají způsoby, jak ho koupit levněji. Zavolají mi a já jim vyrobím různé věci - podlahy, stěny a stropní desky, dokonce i speciální lišty pro historické domy. Na tyto kvalitní výrobky používám kmeny z 200 let starých lesů," vysvětluje Hans Larsson, pilař a truhlář ze švédského města Vansbro.

Dobrodružství Robinie v jedné evropské zemi

Na začátku XVII. století — v době kdy Kolumbus před více než sto lety otevřel cestu do Ameriky — začaly evropské zahrady objednávat exotické americké rostliny a v roce 1601 zahradník francouzského krále Jindřicha IV. vypěstoval malou sazenici Robinie. Teď, ve věku 415 let, je tento strom v Paříži jeden z nejstarších.

S pásovou pilou se může koníček pokládání dřevěných podlah změnit na úspěšné malé podnikání

Švédský chlapík Nils Ohlin vypráví jak plánuje a připravuje vyměnit rutinní práci v kanceláři za kreativní práci s dřevěnými podlahami pro zákazníky.